poniedziałek, 25 lipca 2016

Operacja zaćma Czechy: krok po kroku...



Z uwagi na fakt, że na usunięcia zaćmy z kasy chorych czeka się bardzo długo, a prywatne leczenie to ogromne koszty coraz więcej osób decyduje się na zabiegi w Czechach w ramach tzw. dyrektywy transgranicznej. Jak to wygląda w praktyce i jakie formalności trzeba dopełnić, by otrzymać refundację z NFZ.

Krok pierwszy: znajdź placówkę pośredniczącą

Najprościej jest znaleźć ośrodek pośredniczący w tego typu zabiegach. Na szczęście z roku na rok takich miejsc jest coraz więcej. Można ich szukać przez internet bądź też podpytać się znajomych, czy mogliby nam kogoś polecić. Jeśli już znajdziemy taki ośrodek, należy umówić się na wizytę. Na miejscu przejdziemy badania stwierdzające, czy można u nas przeprowadzić zabieg. W większości przypadków nie ma jednak większych przeciwwskazań ku temu. Rzadko kiedy zdarza się, by zaistniał czynnik uniemożliwiający zabieg. Prace chirurgiczne, którym należy się poddać trwają zaledwie 20 minut. Operacja polega na usunięciu zmętnionej soczewki oka. W jej miejsce wszczepia się sztuczną soczewkę. Wszystko odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Przeciwwskazaniem do realizacji jest słaby stan zdrowia i niektóre dodatkowe schorzenia wzroku. Poza tym przewlekłe choroby, jak cukrzyca czy astma mogą być przeszkodą. Zdarza się tak jednak bardzo rzadko. W większości przypadków lekarz wyraża zgodę na usunięcie katarakty. Jest to jednak kwestia indywidualna.

Krok drugi: przyjedź na zabieg

Jeżeli możesz poddać się zabiegowi, personel w polskiej placówce medycznej musi ustalić termin wykonania zabiegu. Na miejsce można dostać się samodzielnie. Trzeba jednak pamiętać, że tuż po zabiegu nie można samodzielnie prowadzić pojazdu. Źrenica jest rozszerzona, a na oku znajduje się opatrunek. Można przyjechać z innym kierowcą, który po wszystkim odwiezie nas do domu. Wiele ośrodków medycznych organizuje dowóz na miejsce busikami. Warto się nad tym zastanowić, bo to bardzo wygodne rozwiązanie. W dniu zabiegu należy mieć przygotowana gotówkę. Operacja zaćma Czechy to koszt rzędu 2,5 tys. zł. Po wszystkim można ubiegać się o zwrot części kosztów w polskim oddziale NFZ.

Krok trzeci: złóż wniosek o refundacje do NFZ

Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku o dotację do polskiego oddziału NFZ. W wypełnieniu dokumentów pomaga personel placówki medycznej, z którą podjąłeś współpracę. Na tym właściwe kończy się cała procedura. Z wypłatą środków zazwyczaj nie ma większych problemów. NFZ jest do tego zobligowany dyrektywą transgraniczną. Na pieniądze czeka się do 30 dni, a w sytuacjach wymagających złożenia dodatkowych wyjaśnień ten czas może przedłużyć się do 60 dni. Nic dziwnego, że operacja zaćma Czechy staje się coraz popularniejsza.

PODOBNE WPISY

----------------------------

http://www.dobramama.pl/pokaz/762281/Zeby_mleczne_a_zeby_stale

http://vagans.slask.pl/operacja-zacma-czechy-popraw-swoj-komfort-zycia

http://dr-dabrowski.pl/dentysta-z-tarnowskich-gor-pomoze-ci-odzyskac-snieznobialy-usmiech

http://vagans.slask.pl/co-zrobic-by-dzieci-nie-baly-sie-dentysty

http://www.zdronet.pl/main/fid/52/tid/9299/forum/thread.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz